Odpowiedzialność Cywilna

Hej.
Znalazłam w wikipedia taką oto definicję (tylko fragment przytaczam) ☑️Odpowiedzialności cywilnej.☑️
♦️To ujemne konsekwencje ponoszone przez podmioty prawa w związku z zaistnieniem zdarzeń negatywnie ocenianych przez prawo.♦️
Tłumacząc na nasz język 😉 to wyrządzenie szkody osobie trzeciej np. sąsiadowi.

☑️Odpowiedzialność cywilna ( w skrócie OC), to bardzo szeroki i zawiły temat. Aby Wam zobrazować jak bardzo, posłużę się własnym przykładem.

🙋Jestem agentem ubezpieczeniowym, mam biuro🖇️, mam mieszkanie🏡 i jeżdżę autem🚗. Ażeby być zabezpieczoną polisą OC, w każdej sytuacji swojego życia prywatnego i zawodowego, muszę mieć:
✅Polisę OC obowiązkową z tytułu wykonywanego zawodu
✅Polisę OC z tytułu prowadzenia działalności
✅Polisę OC w życiu prywatnym
✅Polisę OC komunikacyjną

❓Dlaczego aż tyle❓

Dwie polisy narzuca ustawodawca czyli obowiązkowe ubezpieczenie zawodowe i komunikacyjne, natomiast pozostałe dwie polisy wykupuję z rozsądku, ponieważ nie mam ochoty płacić z własnej kieszeni, jeśli coś nieprzewidzianego się wydarzy.

⏩Zdarzenie: jadę autem i wiozę pasażera. Pasażer wysiada i uderza drzwiami w stojący obok pojazd. Moja polisa komunikacyjna nie zadziała, pasażer musi wypłacić z własnej kieszeni za naprawę auta lub podać nr polisy OC w życiu prywatnym.
⏩Zdarzenie: klient wchodzi do biura i potyka się o kabel, który leży na podłodze. Moja polisa obowiązkowa nie zadziała, ale za to zadziała polisa OC działalności gospodarczej.
⏩Zdarzenie: holujesz drugie auto i kierowca tego drugiego samochodu nie skręcił kół i uderzył w inny pojazd. W takim przypadku, to z Twojej polisy OC komunikacyjnej będzie wypłacona szkoda.

❓A czy Ty wiesz kiedy, która polisa zadziała❓
☎️603 130 246 lub 📨biuro@supportbiznesu.pl
www.supportbiznesu.pl
Pozdrawiam Kasia 😊👋

Odpowiedzialność Cywilna